وکیل شرب خمر حق وران  در کنار شما با ارائه راهکارهای قانونی و پیگیری حقوق شما.

 • آقای دکتر سبحان فتح الهی 
 • آقای دکتر محمد جواد گوهریان
 • آقای دکتر قادر شنیور

از وکلای متخصص حق وران هستند که می توانید به سرعت با آن ها ارتباط بگیرید و مشاوره داشته باشید.

اگر به اتهام شرب خمر گرفتار شده اید  و به دنبال راهکارهای قانونی هستید ، این مقاله تمام آنچه شما نیاز دارید را فراهم آورده است.

 

وکیل شرب خمر گروه وکلای حق وران

دکتر سبحان فتح الهی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری مرکز
 • دارای بیش از  ۱۵ سال سابقه کار تخصصی حقوقی 
 • دارای گواهینامه تخصصی از دانشکده حقوق دانشگاه ناگویا ژاپن می باشند.

دکتر محمد جواد گوهریان

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •   ۱۵ سال سابقه کار تخصصی حقوقی
 • گواهینامه تخصصی از  دانشگاه ناگویا ژاپن

دکتر قادر شنیور

 • وکیل پایه یک دادگستری
 •  دکتری فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران 
 •  پروانۀ وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •  دارای  بیش از 12 سال سابقۀ کار وکالت

دفاع از

تمامی حقوق قانونی

پرداخت

بصورت توافقی

مشاوره رایگان

با کارشناسان حقوقی

وکالت پرونده

تا صدور رای قطعی

همراهی وکیل

همراه شما در تمام جلسات

نحوه ارتباط

آنلاین و حضوری

نحوه پیگیری

پشتیبان اختصاصی

انواع وکلا

خانم  و آقا

وکیل برای شرب خمر

وکیل برای شرب خمر ضروری می باشد، چرا که حضور وکیل در پرونده های شرب خمر میتواند این مسیر پر دردسر را کوتاه تر و کم هزینه تر کند .

گاهی به محض دستگیری شما به مجازات های کیفری و سوء پیشینه های کیفری متهم خواهید شد که این روند پر استرس و فرسایشی می تواند بسیار طاقت فرسا باشد.

اما وکیل شرب خمر می تواند در دفاع از شما و کسب رای برائت از محکمه موثر واقع شود.

در قانون هیچ اجباری برای متهم برای اخذ وکیل وجود ندارد و متهم میتواند در صورت تمایل با اخذ وکیل علاوه بر صرفه جویی در وقت پرونده را در زمان کوتاه به نتیجه برساند.

چون که در پرونده های مصرف مشروبات الکلی برای آن مجازات در نظر گرفته شده است،رای که در این خصوص صادر می شود قابل برگشت نخواهد بود و لذا در پرونده های کیفری نسبت به سایر پرونده های دیگر حضور وکیل بسیار اهمیت دارد.

وکیل برای شرب خمر

یک نکته مهم و کاربردی در صورت اخذ وکیل این است که شما ممکن است در صورت عدم بی اطلاعی از قوانین و مقررات صحبت هایی را داشته باشید که بتواند برای شما موثر عمل نشود.

در صورتیکه دفاعیه های وکیل شرب خمر و مشاوره های وکیل می تواند نقش تعیین کننده ای را داشته باشد.معمولاً وکیل برای تشکیل پرونده باید از طریق سامانه ثنا اقدام میکند تا از طرف قوه قضایی احراز هویت شود و شما نیازی به حضور در جلسات دادگاه نخواهید داشت.

در پرونده هایی که موکلین آنها زیر ۱۸ سال باشند ولی یا قیم آنها به عنوان نماینده قانونی در پرونده می تواند حضور داشته باشد.

رزرو نوبت حضوری با وکیل
وکیل شرب خمر (Alcoholic lawyer)

شرب خمر در قانون کشور ایران

قوانین کشورهای مختلف در زمینه شراب خواری متفاوت هستند.برای مثال:

در بعضی کشورها قوانین بسیار ساده و در برخی کشورها دارای حساسیت بیشتری می باشد. برای مثال ترکیه قوانین جالبی در زمینه خرید و فروش در ساعات خاصی را اعمال نموده است.

در قانون کشور ما چون از قانون اسلامی تبعیت می کند ، دارای مجازات سخت گیرانه ای نسبت به شرب خمر است.در قانون جدید مجازات اسلامی تنها در خصوص نوشیدن مشروبات الکلی نمیباشد بلکه مصرف هرگونه مواد مسکر، خواه به صورت:

 • نوشیدن
 • تزریق کردن
 • دود کردن
 • کشیدن

شامل مجازات خواهد شد.

وکالت و مشاوره تخصصی با وکیل

وکیل شرب خمر در تهران

بهترین وکیل شرب خمر به شما خواهد گفت که در دادگاه شرب خمر چه بگوییم و می‌تواند در صدد رفع اتهام شرب خمر؛ دفاع در پرونده شرب خمر یا اعتراض به حکم شرب خمر اقدامات موثری را اعمال کند و گاهاً با محرز شدن مجرم به مصرف شرب خمر در ارائه وثیقه برای شرب خمر اقدام کند.

گاهی در جایگاه شاکی میتواند برای اثبات شرب خمر از طریق تست الکل ؛تست خون و یا سایر روش های دیگر اقدام نمایند.

در تمامی شرایط وکیل بر حسب نیاز موکل اقدامات قانونی را انجام خواهد داد.

در غالب موارد وکیل پایه یک دادگستری در حوزه تخصصی شرب خمر در جایگاه رفع اتهام و ارایه دفاعیه اقدام به طرح دعوا یا اعتراض به حکم شرب خمر می نماید.

البته قابل توجه است که متهمین به هیچ وجه مجبور به اخذ وکیل شرب خمر نمی باشند.

اما از آنجایی که این جرم کیفری می باشد و مجازات آن حدی است بهتر است تا قبل از هرگونه صحبت در مراجع قضایی اقدام به اخذ وکیل کنند.

وکیل متخصص شرب خمر

چون هرگونه اعتراف اولیه می تواند بر علیه متهم استفاده شود که رفع اتهام را برای متهم سخت‌تر کند تا زمانی که جرم شخص محرز نشده باشد. شخص می تواند اقدام به رفع اتهام نماید.

معمولاً متخصصین شرب خمر با تکیه بر توانایی ها و مهارت های خود می‌توانند در این خصوص کمک شایانی را به موکل نمایند.

متخصصین وکالت پرونده تا صدور رای قطعی و حضور وکیل در تمامی مراحل را فراهم خواهند کرد.

در جلسات مشاوره با وکیل می تواند به صورت آنلاین و حضوری انجام پذیرد حتی وکیل میتواند بدون حضور موکل در جلسات حضور داشته باشد و گزارش عملکرد جلسات را به موکل ارائه دهد.

مشاوره فوری با وکیل

وکیل شرب خمر در مشهد

متاسفانه با گرایش جوانان به مصرف الکل همواره شاهد اتفاقات ناخوشایند و اختلال گسترده در سلامت افراد در جامعه مخصوص شهر مشهد شده ایم. البته یک برنامه ریزی فرهنگی در قالب ورود مشروبات الکلی به مقاصد مشهد ؛قم؛ شیراز بصورت مستقیم صورت گرفته است که با تلاش مراجع قانونی و زیربط تحت نظر بوده و بر اساس کنترل انجام شده به هدف نخواهد رسید. اما آثار و تبعات آن نیز همواره همراه برخی از افرادی که در دام این سودجویان و قاچاقچیان افتاده‌اند همراه خواهد بود بر همین اساس بهترین متخصص وکیل شرب خمر مشهد می تواند در بخش اعظمی از معضلات به وجود آمده پا به پای موکلین در صدد رفع اتهام اقدام کند. اقدامات صورت گرفته بر اساس یک چارچوب قانونی می تواند کاملا موثر و نتیجه بخش باشد .اگر شما در در مشهد سکونت دارید و نیاز به وکیل دارید می توانید روی بهترین متخصص شرب خمر مجموعه حق وران حساب کنید این مجموعه متشکل از هشت وکیل متخصص در حوزه های شرب هم در حال فعالیت هستند که می توانند اقدامات کاملا قانونی در رفع اتهام عمل نمایند.

وکیل متخصص شرب خمر

انواع مشروبات الکلی

در مصرف مشروبات الکلی و…. به دلیل این که غالباً مستی آور هستند و سکر آور می باشند، از نظر قانونی هیچگونه تفاوتی وجود نخواهد داشت.

شراب از انگور گرفته می شود.
نبیذ که از خرما گرفته شود.
میزر که از جو گرفته شده است.
نقیع که از کشمش گرفته می‌شود.
شرابی که از ارزن و گندم تهیه میشود.

تمامی موارد فوق به دلیل خاصیت مستی آور مسکر محسوب می‌شوند و مصرف آنها شامل مجازات و موجب حد می‌شود.

مهم

شرب خمر یک جرم کیفری می باشد و از مبادی خاصی برخوردار می باشد.طیف وسیعی از افراد جامعه از جزئیات حقوق جزا در این زمینه آگاهی ندارند.شما میتوانید با خواندن این مقاله و یا تماس با وکلای خوب تهران در مجموعه حق وران اطلاعات کافی و کاملی را دریافت کنید.

وکیل شرب خمر چه کاری برای شما انجام می دهد؟

وکیل شرب خمر

👈توانایی بکارگیری لوایح و دفاعیه ها

👈آشنایی به تمامی قوانین شرب خمر

👈وکیل متخصص شرب خمر موظف به حفظ اسرار موکل خود

👈تعهد وکیل شرب خمر مبنی بر رعایت مصلحت موکل

👈پیگیری پرونده و دفاع از موکل بر حسب شرایط وی

👈تفهیم جرم به مجرم و آشنایی با مجازات های آن

👈 حقوق موکل را با تمام جزئیات به اطلاع وی برساند.

👈تغییر نظریه قاضی بر اساس مهارت و توانمندی

👈 صداقت وکیل با موکل خود در حل مشکل پرونده

👈 تعهد وکیل به انجام مورد وکالت طبق قرارداد

👈 عدم بزرگنمایی مشکل جهت پرداخت حق الوکاله بیشتر

👈 تنظیم قرارداد و ارائه گزارش هفتگی

بهترین وکیل شرب خمر

وکیل شراب خواری

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

حفظ حقوق موکل با اطلاع از قوانین !

میزان تسلط وکیل مشروبات الکلی هم در دفاع از موکل خود در امور کیفری اهمیت زیادی دارد.چرا که ضمن حفظ حقوق موکل طبق قاعده فقهی الحدود تدرا به شبهات حدود الهی با هر تجدید نظر بوده و قابل اجرا نیست.بنابراین با ایجاد شبه ای که وکیل برای قاضی ایجاد می کند، این شبه می تواند شبه موضوع و یا حکم باشد.

در این صورت قاضی اصول حکم به مجازات حدی نخواهد داد و مطابق با اصل ۳۷ قانون اساسی برائت متهم را صادر خواهد کرد .با این ترفند و مهارت وکیل می‌تواند با اشراف بر:

 • قوانین کیفری
 • آرای وحدت رویه
 • نظریات مشورتی

حقوق موکل خود را محفوظ بدارد و از تضییع آن جلوگیری شود.شرب خمر، یک جرم شرعی می باشد و حق الناسی در آن دخیل نیست.اما قاضی در صورتی که هرگونه شبه ای در ارتکاب این جرایم وجود داشته باشد مجازات حد را اجرا نمی‌کند.وکیل متخصص شرب خمر بنابر تخصص خود شبهاتی را در ارتکاب جرم اعلام کرده که اگر دادگاه این شبهه را مرقوم به واقعیت بداند قطعاً به برائت متهم از شرب خمر صادر خواهد شد.

وکیل فروش ملک

هزینه وکیل شرب خمر

هزینه وکیل شرب خمر مبلغ مشخص و معینی نمی باشد. مگر اینکه وکیل و موکل هیچ مبلغی را مشخص نکرده باشند که مطابق با آیین نامه های حق الوکاله توسط مراجع قانونی، میزان هزینه وکیل بر اساس نوع پرونده دریافت می شود. معمولاً هزینه وکلا شامل هزینه مطالعه پرونده، نحوه پرداخت هزینه، لایحه ها، دفاعیه ها، مراحل پرونده دادرسی، هزینه کارشناسی، تایپ، کپی، تماس‌های تلفنی، اوراق، تمبر، ارائه دادخواست، تنظیم وکالتنامه و غیره… مشخص می‌شود.
در زمانی که مراجع قانونی مطابق با قانون برای متهم مجازاتی را در نظر بگیرند و حکم برای آن صادر شده باشد گاهی وکیل علی رغم تلاش هایی که می کند نهایتا می تواند در زمان مجازات اقدام به تبدیل و جایگزین کردن جزای نقدی به مجازات اصلی اقدام کند. در این صورت نیز به خاطر مهارت ها و ترفند هایی که وکیل برای تغییر مجازات ها به کار می‌برد نیازمند هزینه های مربوطه خواهد شد. از جمله موارد دیگری بر روی هزینه های موکل میتواند موثر باشد :مالیات حق الوکاله و سهم صندوق حمایت وکلا می باشد.

میزان هزینه وکیل شرب خمر ربطی به نتیجه دعوا و اقدامات ندارد .چرا که تعهد وکیل تعهد به وسیله است نه تعهد به نتیجه بنابراین در هر مرحله از دادرسی حق الوکاله مشخصی وجود دارد؛که بر اساس توافق طرفین قابل پرداخت خواهد بود .

هزینه وکیل شرب خمر (The cost of drinking alcohol)

استعفای وکیل یا عزل وکیل در هزینه های وکیل نیز موثر است. در صورت استعفا نسبت به کاری که وکیل انجام داده حق الوکاله دریافت می کند.در صورتی هم که وکیل عزلشود باید هزینه حق الوکاله به ایشان پرداخت شود .مگر اینکه در قرارداد چیز دیگری قید کرده باشند.

دیدگاه قرآن درباره شراب

وکیل شرب خمر

آیه 67 سوره نحل

«وَمِنْ ثَمَرَاتِ النَّخِيلِ وَالْأَعْنَابِ تَتَّخِذُونَ مِنْهُ سَكَرًا وَرِزْقًا حَسَنًا إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَةً لِقَوْمٍ يَعْقِلُونَ؛

و از میوه‌های درختان نخل و انگور مسکرات (ناپاک) و روزی خوب و پاکیزه می‌گیرید در این روشنی است برای جمعیتی که اندیشه می‌کنند‌.»

آیه 43 سوره نساء

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَقْرَبُوا الصَّلَاةَ وَأَنْتُمْ سُكَارَىٰ حَتَّىٰ تَعْلَمُوا مَا تَقُولُونَ وَلَا جُنُبًا إِلَّا عَابِرِي سَبِيلٍ حَتَّىٰ تَغْتَسِلُوا ۚ وَإِنْ كُنْتُمْ مَرْضَىٰ أَوْ عَلَىٰ سَفَرٍ أَوْ جَاءَ أَحَدٌ مِنْكُمْ مِنَ الْغَائِطِ أَوْ لَامَسْتُمُ النِّسَاءَ فَلَمْ تَجِدُوا مَاءً فَتَيَمَّمُوا صَعِيدًا طَيِّبًا فَامْسَحُوا بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَفُوًّا غَفُورًا؛

ای کسانی که ایمان آورده‌اید در حالی که مست هستید به نماز نزدیک نشویدتا بدانید چه می‌گوئید و همچنین هنگامی که جنب هستید، مگر این که مسافر باشید تا غسل کنیداگر بیمارید یا مسافر و یا ‘قضای حاجت’ کرده‌اید و یا با زنان آمیزش جنسی داشته‌اید و در این حال آب (برای وضو و غسل) نیابید با خاک پاکی تیمم کنیدبه این طریق که صورتها و دستها را با آن مسح کنید، خداوند بخشنده و آمرزنده است».

آیه 219 سوره بقره

«يَسْأَلُونَكَ عَنِ الْخَمْرِ وَالْمَيْسِرِ ۖ قُلْ فِيهِمَا إِثْمٌ كَبِيرٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَإِثْمُهُمَا أَكْبَرُ مِنْ نَفْعِهِمَا ۗ وَيَسْأَلُونَكَ مَاذَا يُنْفِقُونَ قُلِ الْعَفْوَ ۗ كَذَٰلِكَ يُبَيِّنُ اللَّهُ لَكُمُ الْآيَاتِ لَعَلَّكُمْ تَتَفَكَّرُونَ؛

درباره شراب و قمار از تو سؤال می‌کنند، بگو:’در آنها گناه و زیان بزرگی است و منافعی (از نظر مادی) برای مردم دربر دارد، (ولی) گناه آنها از نفعشان بیشتر است.و از تو می‌پرسند چه چیز انفاق کنند؟بگو: از مازاد نیازمندی خود.’این چنین خداوند آیات را برای شما روشن می‌سازد، شاید اندیشه کنید!».

آیه 90 سوره مائده

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَيْسِرُ وَالْأَنْصَابُ وَالْأَزْلَامُ رِجْسٌ مِنْ عَمَلِ الشَّيْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ »؛

ای کسانی که ایمان آورده‌اید شراب و قمار و بتها و از لام (که یک نوع بخت‌آزمایی بوده) پلیدند و از عمل شیطانند از آنها دوری کنید تا رستگار شوید.

ما متعهد به برتری هستیم.

تاثیرات مخرب شرب خمر در دعاوی خانوادگی

در جامعه اسلامی و آداب و سنن ایرانی معمولاً شرب خمر جایگاه قانونی و پسندیده‌ای در بین خانواده‌های ایرانی غالباً ندارد و جسته و گریخته برخی از جوانان و نوجوانان بر اثر غفلت دردام افتاده اند و اقدام به مصرف می کنند. لذا اثرات مخربی که می‌تواند بر خانواده‌ها داشته باشد می‌تواند باعث اختلافات جدی بین اعضای خانواده شود و از نظر قانونی بسیار پیچیده و مشکل ساز باشد.

مصرف الکل می تواند تاثیرات منفی در رفتار افراد داشته باشد. از جمله: افزایش خشونت؛ تصمیم های عجولانه یا غیر عاقلانه؛ عملکردهای ناگهانی یا بدون تفکر؛ تضعیف سلامت جسمی و روانی و بسیاری از خطرات دیگر در غالب موارد کسانی که اقدام به مصرف شرب خمر میکنند و باعث افزایش خشونت روبرو هستند که باعث شدید شدن حالات خشونت‌آمیز در دعاوی خانوادگی شده که می‌تواند منجر به طلاق و حتی جدایی از همسر منجر شود. اثرات مخرب در تصمیم گیری با مصرف الکل می‌تواند تصمیمات غیر منطقی از طرف فرد باشد که برای عملکرد منفی در امور با مصرف الکل می تواند منجر به کاهش استعداد و عملکرد فرد شود و کارایی و توانایی شخص را کاهش دهد.

تضعیف سلامت جسمی و روانی که برای این منظور با توجه به مصرف مشروبات الکلی منجر به تضعیف پایداری روی شخص در دعاوی خانوادگی خواهد شد. افرادی که در این گونه دعاوی و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و بهتر است تا برای پیشگیری از آسیب های جدی تر و یا غیر قابل جبران حتماً با وکیل خانواده یا وکیل شرب خمر تماس بگیرند و از نحوه برخورد با اینگونه جرایم آگاهی کامل داشته باشند.

وکیل شرب خمر

 شرب خمر در قانون مجازات جدید

وکیل شرب خمر و مجازات شرب خمر

شرب خمر یکی از موضوعات حساس در جامعه است که برای مدت طولانی باعث تأسف و ناراحتی شده است. به دلیل این که مصرف الکل در برخی افراد موجب تغییر رفتار، آسیب به سلامتی و در برخی موارد حتی جنایت می‌شود، قانونگذاران در حال تلاش برای اجرای قوانین سخت‌تری در این زمینه هستند.با تدوین قانون مجازات جدید، قانونگذاران به دنبال کاهش مصرف الکل و پیشگیری از آسیب‌های ناشی از آن هستند. این قانون شامل مجازات‌های سخت‌تری برای شرب خمر در عموم جامعه است و به دلیل تأثیرات منفی مصرف الکل، پیشرفت‌های زیادی در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

در این قانون مجازات جدید، شرایط زیر مورد توجه قرار گرفته است:

 • – مصرف الکل در خارج از محیط‌های مجاز ممنوع است و تخلف کنندگان به مجازاتی سخت از جمله جریمه و حتی زندان محکوم خواهند شد.
 • – فروش الکل به افراد زیر ۱۸ سال ممنوع است و پیشرفت‌هایی در این زمینه به‌وسیله اظهارنامه سنجی برای کسب اطلاعات دقیق از سن خریداران در نظر گرفته شده است.
 • – شرب الکل در محیط کار ممنوع است و تا زمانی که این قانون رعایت نشود، ورود به محیط کار برای متخلفان ممنوع خواهد بود.
 • این قانون باعث ایجاد فرهنگی جدید در جامعه می‌شود و منجر به کاهش مصرف الکل و تأثیرات منفی آن خواهد شد. بنابراین، با رعایت این قانون‌ها، همگان می‌توانند به سلامتی و رفاه خود و جامعه کمک کنند و به رشد و پیشرفت آن کمک کنند.

جرم شرب خمر در قانون مجازات

در قانون مجازات ایران، شرب خمر به عنوان یکی از جرایم محسوب می‌شود و با مجازاتی سنگین همراه است. به طور کلی، مجازات برای شخصی که به اتهام شرب خمر محاکمه می‌شود، شامل دو تا پنج سال حبس و 80 ضربه شلاق می‌باشد. همچنین، برای صرفه جویی در هزینه‌های قضایی، در صورتی که شخص به جرم شرب خمر متهم شده باشد، ابتدا به او، وکیل متخصص شرب خمر تعیین می‌شود که در دادگاه به دفاع از او می‌پردازد.

بدیهی است که شرب خمر ممنوع است و فردی که به این جرم متهم شود، می‌تواند با مشکلاتی جدی روبرو شود. این‌گونه جرایم علاوه بر مجازات‌های قانونی، به شدت باعث تضعیف اعتبار و افت اجتماعی شخص متهم می‌شود. بنابراین، پیشگیری از این جرم و رعایت قوانین عدم مصرف الکل در جامعه، بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به اینکه شرب خمر یکی از جرایمی است که در دادگاه به دفاع از آن نیاز به وکیل متخصص دارد، پیدا کردن وکیل مناسب و با تجربه در این زمینه بسیار مهم است. وکیل متخصص شرب خمر با داشتن دانش و تجربه لازم، به موفقیت در دفاع از متهمین این جرم کمک می‌کند و باعث کاهش مجازات‌های قضایی و حفظ حقوق متهم می‌شود.
چرا نیاز به وکیل متخصص شرب خمر داریم؟
شرب خمر یکی از جرایمی است که با مجازات سنگینی همراه است و برای دفاع در دادگاه، حتما به وکیل متخصص شرب خمر نیاز دارید. وکیل متخصص شرب خمر، فردی است که دارای تجربه و دانش لازم برای دفاع از شخص متهم به جرم شرب خمر در دادگاه است. با توجه به اینکه قوانین و مقررات مربوط به جرم شرب خمر پیچیده هستند و دارای جزئیات فراوانی هستند، بهترین راه برای دفاع از خود، استفاده از خدمات وکیل متخصص شرب خمر است.

وکیل شراب خواری

بدون داشتن وکیل متخصص شرب خمر، شما با خطر مواجهه با مجازات‌های سنگین قانونی روبرو خواهید شد. با داشتن وکیل متخصص شرب خمر، می‌توانید از دانش و تجربه او برای کاهش مجازات‌های قانونی خود استفاده کرده و به حفظ حقوق خود بپردازید. همچنین، وکیل متخصص شرب خمر با داشتن دانش و تجربه لازم، به موفقیت در دفاع از متهمین این جرم کمک می‌کند و باعث کاهش مجازات‌های قضایی می‌شود.

بنابراین، درصورتی که به جرم شرب خمر متهم شده‌اید، بهترین راه برای دفاع از خود، استفاده از خدمات وکیل متخصص شرب خمر است. این‌گونه اقدامات نه تنها باعث کاهش مجازات‌های قضایی و حفظ حقوق شما می‌شود، بلکه به صرفه‌جویی در هزینه‌های قضایی هم کمک می‌کند.

مراحل رسیدگی به پرونده شرب خمر

وکیل شرب خمر

حضور وکیل متخصص شرب خمر در کنار متهم مخصوصاً برای اولین بار که به محکمه احضار می شوند اهمیت دارد.چرا که می‌تواند کلیه دفاعیات در حضور وکیل و با مشورت ها و راهنمایی های وی انجام پذیرد.

حتی گاهی اوقات نیازی به حضور متهم در روند رسیدگی به پرونده نیز نخواهد بود.معمولاً متهم پس از دفاعیات خود در جایگاه از سوی نماینده دادستان برای وی درخواست مجازات صادر می‌شود، که با دفاعیات وکیل از موکل و ارائه مدارک و ادله کافی به دفاع از وی می پردازد.که در نهایت صورتجلسه توسط قاضی امضا و پایان جلسه اعلام و رای نهایی صادر خواهد شد.

 • پس از دستگیری فرد متهم در حالت مستی و مسکر وی را به کلانتری انتقال می دهند.
 • سپس تشکیل پرونده می نمایند.
 • پس از تشکیل پرونده در کلانتری متهم همراه با پرونده به دادسرا فرستاده خواهد شد.
 • پرونده کیفری متهم به شرب خمر در دادسرا به ثبت رسیده و فرد محکوم احضار می شود تا توضیحات لازم را در زمینه جرم انجام شده ارائه دهد.( البته شرب خمر به راحتی قابل شناسایی می باشد)

جرم تظاهر به شرب خمر

متاسفانه تظاهر به شرب خمر همانند خود استعمال و مصرف شرب خمر مشمول مجازات می باشد. مجازات جرم تظاهر به شرب خمربه صورت حدودی و تعزیری می باشد.
شما به هر نحوی که اقدام به تظاهر به شرب خمر نمایید از طریق گرفتن ویدیو ؛عکس یا اینکه از سایر نوشیدنی های مجاز هم استفاده کنید اما تظاهر به مصرف شرب خمر کرده باشید از نظر قانون مشمول مجازات خواهید شد .

مطابق ماده ۷۰۱ قانون مجازات اسلامی تعزیرات هر شخصی که متجاهر و به صورت علنی در اماکن و معابر و جمع های عمومی اقدام به مصرف کند به مجازات دو ماه حبس تا شش ماه حبس تعزیری محکوم می شود.
بهتر است بدانید حتی شخص غیر مسلمان اقدام به تظاهر شرب خمر کند مشمول مجازات ماده ۲۶۶ قانون مجازات اسلامی خواهد شد.

در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی در باره جرایم علنی اشاره داشته است که تظاهر در اعمال حرام در اماکن عمومی و معابر به صورت علنی مجازات حبس از ۱۰ روز  تا دو ماه حبس و یا مجازات ۷۴ ضربه شلاق را در بر خواهد داشت. در واقع می توان گفت اگر شخص مرتکب عملی را انجام دهد که دارای کیفر نباشد منتها باعث جریحه دار شدن عفت عمومی شود مرتکب مشمول از ده روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق خواهد شد.

جرم شرب خمر در رانندگی

جرم شرب خمر در رانندگی یکی از جرائم جدی در ایران است که پیامدهای بسیاری دارد. به طور کلی، هرگونه مصرف الکل قبل از رانندگی تا حدی است که وضعیت فرد را در جاده تحت تأثیر قرار می دهد و این می تواند باعث تصادفات و خسارات جبران ناپذیری شود.

در ایران، قانون با شرب خمر در رانندگی بسیار سخت گیر است. هرگونه مصرف الکل در هنگام رانندگی توسط قانونگذار پیگیری می شود و مجازات هایی مانند محرومیت از گواهینامه رانندگی، جریمه های سنگین و حتی زندان تعیین می شود.

وکیل متخصص شرب خمر می تواند به شما کمک کند تا در صورت مورد نیاز دفاع لازم را در دادگاه انجام دهید. علاوه بر این، وکیل متخصص شرب خمر می تواند در مورد حقوق و مزایای شما به عنوان متهم اطلاعات لازم را ارائه دهد.

اگر شما یا کسی که شما می شناسید به جرم شرب خمر در رانندگی متهم شده است، بهتر است تا با یک وکیل متخصص شرب خمر تماس بگیرید. همچنین، باید به یاد داشته باشید که پیامدهای جبران ناپذیری می تواند برای شما و سایرانی که در جاده حضور دارند، به دنبال داشته باشد. بنابراین، بهتر است که از مصرف الکل قبل از رانندگی خودداری کنید تا از وقوع تصادفات و پیامدهای ناگوار آن جلوگیری کنید.
البته از جمله مجازات هایی که برای جرم شرب خمر در حال رانندگی در ایران در نظ گرفته میشود علاوه بر 80 ضربه شلاق مربوط به جرم مصرف شرب خمر برای راننده جریمه 400 هزارتومانی از طرف پلیس راهور در نظر گرفته می شود.
همچنین در صورت تصادف شرکت بیمه خسارت شخص زیان دیده را پرداخت خواهد کرد و هزینه خسارت وتارده را از راننده خاطی دریافت خواهد نمود.
برخی اوقات مطابق با نظ قاضی مرتکب جرم به حبس از یک تا 5 سال خواهد شد + اینکه مشمول محرومیت از رانندگی به مدت 1 تا 5 سال خواهد شد.

روند رسیدگی پرونده شرب خمر

در این مرحله معمولاً دادیار برای آزادی متهم قرار وثیقه را صادر می کند و متهم موقت آزاد خواهد شد .بر اساس اقرار متهم در دادسرا و گزارشات نیروهای انتظامی دادیار مجرم بودن متهم را صادر می نماید.سپس کیفرخواست صادر شده در دادسرا به مجتمع قضایی کیفری مصلح ارسال می شود.رسیدگی پرونده در دادگاه با اقرار اظهار پشیمانی از مصرف مشروبات الکلی در حضور دادستان انجام خواهد شد.سپس متهم تقاضای عفو را درخواست می کند.دادگاه مطابق با تفحصات و تحقیقات دادسرا و اظهاراتی که محکوم اعلام کرده رای خود را صادر خواهد کرد.رای صادر شده قابل اجرا برای مجازات و همچنین قابل عفو و بخشش برای مجرم می باشد.

اعتراض به حکم شرب خمر

همانطور که می دانید و در مقاله هم به آن اشاره شده است جرم شرب خمر جزء جرایم حدی می باشد و در برخی موارد امکان واخواهی و تجدید نظر وجود ندارد. البته پیش از این باید بدانید که احکام صادر شده از مراجع قضایی به چه صورتی می باشد. معمولاً احکامی که از طرف دادگاه در خصوص حکم شرب خمر صادر می شود به دو صورت قطعی و غیر قطعی می باشد. در صورتی که احکام قطعی باشد امکان واخواهی و تجدید نظر نظر نیست اما برای احکام غیر قطعی می توان به کمک وکیل متخصص شرب خمر اقدام به اعتراض و واخواهی و تجدید نظر در خصوص رای صادر شده نمود. از جمله راه هایی که می تواند وکیل متخصص شرب خمر از طریق آن به احکام صادر شده برای شرب خمر اعتراض کند از طریق واخواهی؛ اعاده دادرسی؛ فرجام خواهی؛ اعتراض شخص ثالث می باشد. هر کدام از این شرایط بر اساس موقعیت خود می تواند امکان اعتراض را برای شخص مرتکب فراهم نماید.
به همین دلیل بهتر است برای اینکه نسبت به احکام وارده اطلاعات دقیق تری داشته باشید و در صدد واخواهی و دادرسی را افزایش دهید حتما از یک وکیل متخصص شرب خمر کمک بگیرید تا بتوانید از نحوه اعتراض به حکم شرب خمر و مطمئن باشید.

راه های اعتراض به حکم شرب خمر چگونه ممکن است ؟(وکیل شرب خمر )

در این خصوص برترین وکیل تهران در حوزه های شرب خمردر مجموعه حق وران می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازهای شما در این خصوص باشد.

اهمیت استفاده از وکیل در پرونده

در این مقاله به مهارت بالای وکلا بسیار اشاره شده است.چرا که تعهداتی که وکلا دارند می توانند برای عدم پیشامد مشکلات متعدد بعدی در آینده برای افراد در رفع سوء پیشینه پس از تبرئه از مجازات نیز مثمر ثمر باشد.زیرا سوء پیشینه اغلب اوقات مشکلات متعددی را برای افراد ایجاد می کند.بنابراین اهمیت مهارت و تجربه و کلا در این زمینه اهمیت ویژه خواهد داشت.گروه وکلای حق وران آماده پاسخگویی به سوالات شما در بخش های مختلف و تمام مراحل پرونده با تبحر کافی هستند و جای هیچ گونه نگرانی برای شما نخواهد بود.

انواع مجازات مشروبات الکلی

مجازات قاچاق مشروبات الکلی

در اسلام مصرف مسکرات حرام در نظر گرفته شده است.زیرا نوشیدن هر مایع الکلی که موجب اختلال در عقل و هوش شود حرام می باشد به همین علت حرام و برای آن مجازاتی تعیین شده است.جرایم در نظر گرفته شده برای شراب خواری به دو دسته تقسیم می شود:

 • حدی
 • تعزیری

جرایم حدی به جرایمی گفته می شود که حاصل نوشیدن مشروبات الکلی می باشد.

از جمله جرایمی می باشد که شامل اقداماتی مانند حمل ؛ تولید؛ توزیع؛ نگهداری؛ فروش مشروبات الکلی خواهد بود.

مطابق با ماده ۲۶۴ قانون مجازات اسلامی سال ۱۳۹۲ خوردن هرگونه مسکرات موجب حد می باشد.

اعم از اینکه کم باشد یا زیاد؛ مست کند یا نکند؛ خالص باشد یا مخلوط ؛ به اندازه‌ای که آن را از مستی بودن خارج نسازد.

اخذ حکم برائت از دادگاه، بدون درج در سوء پیشینه

مشاوره با وکیل پیش فروش آپارتمان

جرم قاچاق مشروبات الکلی در صلاحیت کدام دادگاه است؟

جرم قاچاق مشروبات الکلی و مجازات قاچاق آن ها

دادگاه انقلاب اسلامی صلاحیت رسیدگی به جرم قاچاق مشروبات الکلی را بر عهده دارند با استناد بر اینکه جرم قاچاق مشروبات الکلی مطابق تبصره ۴ ماده ۲۲ از کالاهای ممنوع می باشد و در ماده ۴۴ این قانون رسیدگی به این جرم در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب می باشد.

قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال ۱۳۹۲

ماده ۲۲_
 • مطابق ماده ۲۲ قاچاق کالای ممنوعه حمل و نگهداری و فروش به مجازات ضبط کالا محکوم خواهند شد.
 • همچنین مجازات نقدی دو تا سه برابر ارزش کالای ممنوع قاچاق شده در صورتی که ارزش کالا یک میلیون تومان باشد
 • جزای نقدی ۵ تا ۷ برابر ارزش کالا به اضافه ۶ ماه تا دو سال حبس برای کالاهای قاچاق با ارزش ۱۰ میلیون تومان تا یک میلیارد ریال
 • جزای نقدی معادل ۷ تا ۱۰ برابر ارزش کالای قاچاق به اضافه دو تا ۵ سال حبس برای کالاهای با ارزش بیش از یک میلیارد ریال

تبصره ۴_

مطابق قانون تبصره ۴ ماده ۲۲ مشروبات الکلی ؛اجسام تاریخی؛ فرهنگی ؛ابزارآلات ماهواره ؛وسایل قمار و کلیه تجهیزات سمعی و بصری مبتذل

و مستهجن از مصادیق کالای ممنوع است .از جمله مواردی که به تبصره ۴ اضافه شده است ؛مطابق ماده ۷ قانون اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوبه ۷ مردادسال 94 تجهیزات دریافت از ماهواره نیز مشمول مجازات ها و احکام مقرر بر این ماده می باشد.

ماده ۴۴

رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز سازمان یافته و حرفه ای قاچاق کالاهای ممنوع و قاچاق کالا و ارز به مجازات حبس و برای کارمندان دولتی انفصال از خدمت دولتی در صلاحیت دادگاه انقلاب و دادسرا می باشدهمچنین سازمان تعزیرات حکومتی موظف به رسیدگی پرونده های قاچاق کالا و ارز با موضوعات متنوع می باشد و اگر متهم دارای پرونده های مختلفی از قاچاق کالا و ارز باشد برای رسیدگی به اتهام آنها باید از طریق مراجع قضایی که صلاحیت دارند رسیدگی شود.

مجازات شلاق و حبس برای مصرف مشروبات (و آبجو)

مجازات شلاق و حبس تعزیری برای مجرمین مرد و زن یکسان خواهد بود.مطابق ماده ۲۶۲ قانون مجازات اسلامی سال ۱۳۹۲ مجازات مصرف مشروبات الکلی شامل:۸۰ ضربه شلاق و حبس تعزیری از دو ماه تا شش ماه می باشد.در تبصره ماده ۲۶۲ مصرف آبجو حتی اگر مستی آور نباشد شامل حد خواهد بود.

مجازات مصرف مشروبات الکلی در اماکن عمومی

طبق ماده ۷۰۱ استعمال هرگونه مشروبات الکلی در اماکن و معابر عمومی به شرح زیر می باشد :

استعمال مشروبات الکلی در اماکن عمومی ۸۰ ضربه شلاق + حبس از دو تا شش ماه

مجازات مصرف بار اول تا بار چهارم

مصرف مسکرات با اثبات یا اقرار و یا شهادت منجر به حکم ۸۰ ضربه شلاق می باشد.

همچنین مجازات حبس و جزای نقدی بر اساس میزان عمل مرتکب شده مجرم از طرف قاضی مورد بررسی و تعیین و تکلیف قرار می گیرد.

چنانچه مرتکب اقرار نماید و تنها با انجام تست الکل حکم صادر شده در قالب مجازات تعزیری حبس و جزای نقدی خواهد بود .

معمولاً تست الکل از طرف پزشک قانونی انجام خواهد شد.

تست های الکلی که در کلانتری از رانندگان برای اثبات جرم گرفته می شود و مثبت است اعتباری ندارند.

چنانچه فرد مرتکب شربه خمر مجدداً برای بار دوم اقدام به نوشیدن مسکرات نماید؛ مجازات وی مطابق با ماده ۲۶۸ قانون مجازات اسلامی ۸۰ ضربه شلاق خواهد بود.

ضمن اینکه در قانون افراد در پی مصرف مسکرات محکومیت کیفری شده‌اند و دارای سوء پیشینه می باشند.

البته سوء سابقه تا زمانی که مرتکب محکوم نشده باشد، موجب سوء پیشینه نخواهد شد، در غیر صورت سوء پیشینه برای فرد لحاظ میشود.

در روایات صحیحه که بدون شبه برای افراد خاطی ارائه شده است ؛مطابق با ماده ۱۳۶ قانون مجازات اسلامی مرتکب ۴بار جرم حدی شرب خمر شده باشند.

مجازات اعدام برای وی در نظر گرفته می شود.

چنانچه محکوم به دیوانه یا مرتد باشد حکم از وی ساقط خواهد شد و مجازات نمی شود.

وقتی که کسی بیشتر از از دوبار اقدام به نوشیدن مسکرات نماید مانند مجازات های قبلی از ۸۰ ضربه شلاق حدی بر وی جاری میشود و مجازات قابل تغییر نخواهد بود و مشمول صحیحه یونس هم نیست.

شرایط تشدید مجازات شرب خمر

در مجازات اصلی شرب خمر برای خاطی 80 ضربه شلاق در نظر گرفته شده است.میزان مجازات تعیین شده برای اعمال جرم در حالت عادی می باشد.چنانچه مجرم مصرف مشروبات الکلی را به صورت علنی و در ملا عام انجام دهد علاوه بر 80 ضربه تازیانه به 2 ماه تا 6 ماه زندان نیز محکوم خواهد شد.

شرکت در مهمانی شراب خواری

شرکت در مهمانی ای که در آن شراب سرو می شود نیز جرم محسوب می گردد.

یکی از سوالاتی که توسط کاربران پرسیده شده را با هم می بینیم :

“سلام . من با همسرم و برادرم و خانمش به یک مهمونی مختلط دعوت شدیم .  خب کلا می دونستیم که اونجا شراب هم سرو می کنند اما ما قصد شراب خوردن نداشتیم. درحین مجلس پلیس رسید و همه رو بازداشت کرد. از ما هم تست گرفتند و تست ما هم مثبت شد در حالی که ما مشروب نخوردیم. اما بعد حدس زدیم که شاید در آبمیوه ها مخلوط کرده باشند چون طعمش ترکیبی بود . آیا ما را هم مجازات می کنند ؟”

مجازات شرکت در مهمانی مختلط 99 ضربه شلاق تعزیری دارد و مجازات شرب خمر هم 80 ضربه شلاق حدی است.
شرکت در مهمانی شراب خواری - وکیل شرب خمر

جرم شرب خمر در ماه رمضان

شرب خمر در ماه رمضان یکی از جرایم بسیار خطرناک است که باعث ناراحتی و انزجار جامعه می‌شود. حرمت این ماه برای مسلمانان بسیار مقدس است و هرگونه تخریب و خرابکاری طبیعت این ماه را به هم می‌زند.

با توجه به شرح فوق، شرب خمر در ماه رمضان به عنوان یکی از جرائم سنگین قانونی شناخته شده است. بنابراین، در صورت عدم اطلاعات کافی در این زمینه، توصیه می‌شود تا به دنبال یک وکیل متخصص شرب خمر در این موضوعات باشید. همچنین، با توجه به اینکه شرب خمر در ماه رمضان در ایران اسلامی به طور رسمی ممنوع است، همواره باید از مصرف این نوع مواد خودداری کرد.

مجازات شرب خمر در ماه رمضان

ماه رمضان به عنوان ماه مبارک و پربرکت، یکی از مهمترین ماه‌های سال برای مسلمانان است. طبق روایات اسلامی، در این ماه قرآن کریم به پیامبر اعظم(ص) نازل شده و به همین دلیل مسلمانان این ماه را با احترام و تقدیر زیادی جشن می‌گیرند.

در این ماه، مسلمانان به صورت فراوان پایبند به روزه و عبادت هستند و به دنبال آن فعالیت‌هایی که منجر به بی‌احترامی به این ماه مقدس شود مورد مجازات قرار می‌گیرد. یکی از این فعالیت‌ها، شرب خمر است که برای مسلمانان ممنوع و حرام است.

شخصی که در ماه رمضان خمر بنوشد، در برابر قانون اسلامی گناهکار محسوب شده و به مجازاتی تحت عنوان “حد شرب خمر” محکوم می‌شود. در این حکم، شخص مذکور باید تحت پوشش قانون و به دقت بررسی شود تا مجازات مناسبی برای او تعیین شود. این مجازات همچنین به عنوان نشانه‌ای از احترام به فرمان خداوند و روزه‌داران، در جامعه اسلامی به کار می‌رود.

حد شرب خمر در ماه مبارک رمضان، یکی از پرتعریف ترین و مهمترین قوانین در جامعه اسلامی است. بر اساس این حکم قانونی، شخصی که در ماه رمضان خمر بنوشد، به عنوان یک گناهکار شناخته می‌شود و مجازاتی مناسب برای او تعیین می‌شود.

در قرآن کریم نیز آمده است: “یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَیْسِرُ وَالْأَنْصَابُ وَالْأَزْلامُ رِجْسٌ مِنْ عَمَلِ الشَّیْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ” (سوره مائده، آیه ۹۰). به این معنی که الکل و قمار و مشروبات الکلی همه به دستور شیطان است و برای مومنان ناپسند است.

بنابراین، این قانون ضد خمر مهم برای احترام به اعتقادات دینی مسلمانان به کار می‌رود. همچنین، این حکم قانونی باعث ترویج فرهنگ سالم و اخلاقی در جامعه اسلامی می‌شود.

جرم شرب خمر در ماه محرم

جرم شرب خمر در ماه محرم در اسلام به عنوان یکی از جرایم سنگین و مورد نظر خداوند قرار دارد. همانطور که در آیات قرآن کریم ذکر شده است، شرب خمر از مفاسد بزرگی است که برای جامعه و فرد مخرب و ضرر بار است و توصیه شده است که از آن زهره خورده شود.وکیل متخصص شرب خمر با تجربه و شایستگی در این حوزه، می تواند دستورالعمل های لازم را برای رعایت قوانین محرمانه شرب خمر به شما ارائه دهد. اگرچه مصرف الکل در برخی کشورها قانونی است، اما در ایران شرب خمر ممنوع است و به شدت تحت پیگرد قرار می گیرد.برای جلوگیری از خطرات شرب خمر و جلوگیری از بروز مشکلات قانونی، بهتر است همیشه از مصرف آن خودداری کنید. باید توجه داشت که شرب خمر همچنین مواد مخدر، اعمال بسیار ضد اجتماعی و جرائم سنگین دیگر به دنبال دارد.در نهایت باید گفت که تحریم شرب خمر در ماه محرم، یکی از اصول فرهنگی و اخلاقی اسلام است که به منظور حفظ سلامتی و صحت جامعه و افراد پیروی می شود. در نتیجه، رعایت این قانون اساسی است و هرگونه نقض آن شدیداً پیگرد قانونی دارد.شرب خمر در ماه محرم و صفر از منظر قانونی و فقها هیچ تفاوتی با سایر ماه های دیگر ندارد و می توان گفت در ماه محرم و صفر از قبح بیشتری برخوردار خواهد بود. و نباید حرمت این ماه به هیچ وجه شکسته شود وگرنه در هر صورت جرم آن ثابت می باشد و به هر شکل و مقداری که مشروبات الکلی مصرف شود؛ مطابق ماده ۲۶۴ قانون مجازات اسلامی برای مرتکب مجازات در نظر میگیرند مجازات بین زن و مرد مشترک است. اگر هم فرد خاطی خوردن مشروب را در ملع عام و اماکن عمومی مرتکب شود مطابق ماده ۷۰۱ قانون نه تنها به ۸۰ ضربه شلاق مجازات خواهد شد بلکه به دو تا شش ماه حبس برای وی در نظر گرفته می شود.

جرم شرب خمر دفعه اول

شرب خمر در ایران یکی از جرایم سنگین محسوب می‌شود و با پیگرد قانونی همراه است. در ایران، شرب خمر بار اول به عنوان یک جرم کیفری به حساب می‌آید و مجازات آن به دلیل جدی بودن جرم، بسیار سنگین است.

برای اطلاعات بیشتر درباره شرب خمر بار اول در ایران، بهتر است با یک کلمهوکیل متخصص شرب خمر مشورت کنید. اما به طور کلی، در صورتی که فردی برای بار اول به جرم شرب خمر متهم شود، مجازات‌هایی از جمله حبس تا یک سال، جریمه و مصادره مواد مخدر (شامل الکل) برایش تعیین می‌شود. همچنین، شرب خمر بار اول ممکن است در اخذ ویزا و همچنین در تحصیل و کار به مشکلاتی برای فرد منجر شود.

بنابراین، اگر شما نیز به فکر شرب خمر برای بار اول هستید، بهتر است این کار را نکنید و از مشاوره وکیلان متخصص در این زمینه استفاده کنید. همچنین، به دلیل اینکه این جرم سنگینی دارد، تلاش برای پیشگیری از این جرم با آگاهی از قوانین و مقررات مرتبط، بسیار مهم است.

مجازات شرب خمر برای بار اول مشمول 80 ضربه شلاق خواهد بود البته اثبات آن نیز بسیار اهمیت دارد که باید از طریق اقرار متهم و یا شهادت دو مرد عادل صورت گرفته باشد. این مجازات از طریق قاضی پرونده تعیین می شود. در صورتی که متهم به جرم خود اعتراف نکند و اقرار نداشته باشد مجازات طلاق در نظر گرفته نمی‌شود. تنها مجازات حبس و جزای نقدی تعیین می شود.

برای اثبات شرب خمر باید از طریق پزشکی قانونی اقدام شود. گزارشات کلانتری غیر قابل استناد می باشد. بنابراین بهتر است بدانید که شما می‌توانید با درخواست بدل جزای نقدی نیز استفاده کنید. برای هر ۱۰۰ هزار تومان یک روز محاسبه میشود.برای اطلاعات دقیق تر در این خصوص از وکیل متخصص شرب خمر پرس و جو کنید 09129426674

راه های تخفیف مجازات 

توبه متهم قبل ازاثبات جرم

معمولا حاکم و قاضی در مجازات شلاق حدی که برای متهم در نظر می گیرد و امکان کم و زیاد کردن تعداد آن را نخواهد داشت ؛گاهی اوقات بر حسب شرایط متهم می توان مجازات های در نظر گرفته شده را طبق قوانینی خاص کاهش داد.از جمله این شرایط قبل از اثبات جرم توبه کند و توبه هم باید از دید قاضی محرز شود تا حد شلاق از وی برداشته شود.

توبه متهم بعد از اثبات جرم

زمانی که متهم اقرار به شرب خمر نماید و سپس توبه نماید و درخواست عفو داشته باشد؛دادگاه می تواند در خواست متهم را به رییس قوه قضاییه از مقام رهبرب درخواست نماید.

البته اگر مجرم جرم خود را مجددا تکرار کند امتیاز توبه از وی سلب خواهد شد.در مواردی که توبه فرد خاطی مورد قبول واقع نشود ؛یا توبه نکرده باشد نهایتا مجازات جایگزین حبس محکوم خواهد شد.مطابق ماده 115 قانون مجازات اسلامی اگر در جرایم تعزیری درجه 6 تا 8 فرد خاطی توبه کند و توبه نزد قاضی محرز باشد مجازات تعزیری سلب می شود.

نکته

مجازات های در نظر گرفته شده برای متهم برحسب میزان مصرف می باشد.همچنین زمانی که قاضی برای مجرم حبس در نظر گرفته باشدمجرم میتواند بعد از سپری کردن یک سوم از حبس خود تقاضای آزادی مشروط نماید.یا درخواست مرخصی منتهی به آزادی کند.البته در این موارد باید از وثیقه استفاده شود .

وکیل مشروبات الکلی

موارد عدم تخفیف مجازات

 • توبه بعد از اثبات جرم
 • اقدام به توبه و ارتکاب مجدد

توبه منوط به رهایی از مجازات های در نظر گرفته شده اقدام به توبه نمایند و هیچگونه اثری از ندامت و پشیمانی در رفتار و کردار قابل مشاهده نباشد.در این صورت مجازات مقرر بر متهم وضع خواهد شد.البته می توان با راهنمایی های وکیل متخصص شرب خمر در صدد رفع این مشکلات بود و با ارائه راهکارهای کاملا قانونی اقدام نمود.جهت بهره مندی از راهکار قانونی و اصولی هم اکنون با بهترین وکیل شرب خمر تهران در مجموعه حق وران تماس بگیرید و در کوتاه ترین زمان به نتایج مطلوب دسترسی داشته باشید.

قیمت خرید شلاق شرب خمر

خرید شلاق شرب خم فقط در جرایم تعزیری امکان‌پذیر است و در جرایم حدی نه
برای خرید شلاق شرب خمر بهتر است بدانید بطور کلی برای مجازات ها در قانون مجازات اسلامی به صورت قصاص، دیه، حدود و تعزیرات در نظر گرفته شده است که بر اساس نوع جرم صورت گرفته یکی از این مجازات ها برای مجرم اجرا خواهد شد بر همین اساس خرید شلاق شرب خمر ممکن است شامل مجازات شلاق حدی یا تعزیری شود اگر جرم صورت گرفته حدی باشد. مطابق ماده ۲۱۹ قانون مجازات اسلامی که امکان خرید وجود ندارد. اگر جرم صورت گرفته تعزیری باشد مبلغ ۴۰ هزار تومن برای هر سه ضربه شلاق پرداخت خواهد شد که بدین صورت برای جرم صورت گرفته تخفیف قائل می شوند. البته متهم از قبل نباید سابقه کیفری داشته باشد. البته مبلغ مذکور در حال حاضر ۴۰ هزار تومان میباشد و متعاقباً با افزایش نرخ شلاق تعزیری برای خرید آن در صورت تغییر حتماً در مقالات بعدی به آن اشاره مستقیم می خواهیم داشت. نکته قابل تأمل در خصوص تقلیل یا تبدیل یا ساقط شدن مجازات حدی تنها راه ممکن توبه و عفو آن بر اساس شرایط قانونی این موضوع می باشد که می تواند منجر به تبدیل مجازات حدی شود وگرنه هیچ گونه نمی توان باعث سقوط حکم صادر شده باشد و مرتکب باید شلاق حدی را متحمل شود.

اثبات شرب خمر

وکیل متخصص شرب خمر
 • اثبات از طریق اقرار
 • از طریق شهادت
 • آگاهی و علم قاضی
 • دستگاه تست الکل
 • گزارش پزشکی قانونی

همانطور که در بخش های قبلی هم به آن اشاره شد از چند طریق می توان شرب خمر را اثبات رساند که این روش دارای خصوصیات مختص به خود می‌باشند.

وکیل برای مشروبات الکلی

برای وکیل برای مشروبات الکلی فرقی ندارد که شما را متهم به چه نوع شرب خمر ای شده اید از آنجایی که نوشیدنی های تقطیری دامنه وسیعی دارند شما هریک از این مشروبات الکلی را که مصرف کنید مشمول مجازات شرب خمر میشوید. در ادامه به معرفی برخی از این نوشیدنی های تقطیری خواهیم پرداخت متاسفانه در بین قشر مختلف جامعه مخصوصاً جوانان رایج می باشد.

انواع مشروبات الکلی

وکیل متخصص شرب خمر

الکل؛ عرق سگی؛ ودکا؛ ویسکی؛ براندی؛ تکیلا، شامپاین؛ شراب؛ آبجو ‏ ؛شارتوژ؛ ابسنتث، کوکتل، ودکاپاکتی؛ ودکا دو ستاره؛ ودکا ایکا، آبسلوت، ودکا سالمون، ودکا پول، ودکا یاشا؛ شراب شیواز؛ شراب ناپلئونی؛ شراب پاکتی؛ ویسکی هنسی؛ ویسکی رویال؛ ویسکی گریگوری و غیره تمامی این موارد مطابق ماده ۲۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌باشد که رسیدگی آن بر عهده مراجع صالح و اجرای احکام مربوطه است.

ورود مشروبات الکلی به ایران

مجازات حبس بین ۶ ماه تا ۵ سال مطابق ماده ۷۰۳ قانون مجازات اسلامی برای قاچاقچیان و وارد کنندگان مشروبات الکلی به کشور می باشد .چرا که ورود مشروبات الکلی از نظر قانونی غیر مجاز و ممنوع است و ورود آن مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد .علاوه بر مجازات حبس مذکور مجازات ۷۴ ضربه شلاق و جرایم نقدی به مبلغ ده برابر ارزش عرفی مشروبات برای متهمی که جرم وی احراز شده باشد در نظر گرفته خواهد شد .البته بهتر است بدانید به جرم حمل مشروبات الکلی تعذیری است که می توانید در صورتیکه شما هیچ سابقه‌ای در این زمینه نداشته باشید از در خصوص حمل مشروب که یک مقوله جدا از ورود مشروب به ایران است تخفیف بگیرید و این هم در زمره تخصص های وکیل مشروبات الکلی می باشد.

شرب خمر به منظور ارتکاب جرم

شرب خمر به منظور ارتکاب جرم، در قانون ایران شدیداً محکوم می‌شود. وکیل مشروبات الکلی نیز به عنوان یک حقوقدان متخصص در این زمینه، مسئولیت دفاع از موکلینی را بر عهده دارد که به جرم شرب خمر متهم شده‌اند.

استفاده از مشروبات الکلی در ایران، با توجه به مقررات شرعی و قانونی کشور، ممنوع است و هرگونه تلاش برای ارتکاب جرم با استفاده از آن، به شدت تحریم می‌شود. شخصی که به جرم شرب خمر متهم شده‌ است، با مجازاتی سنگین مواجه خواهد شد که ممکن است شامل حبس و پرداخت جریمه باشد.

در این راستا، وکیل مشروبات الکلی در قبال موکلین خود مسئولیت دفاع از حقوق آن‌ها را بر عهده دارد و با استفاده از تخصص و دانش خود، به آن‌ها کمک می‌کند تا بهترین نتیجه در پیگیری پرونده خود بدست آورند.

بنابراین، شرب خمر به منظور ارتکاب جرم، باعث محکومیت سنگین و رسیدگی قضایی خواهد شد. وکیل مشروبات الکلی نیز به عنوان یک حقوقدان متخصص، می‌تواند در این زمینه به موکلین خود کمک کند و به دفاع از حقوق آن‌ها بپردازد.

شرب خمر به منظور ارتکاب جرم در قانون ایران شدیداً محکوم و تحریم می‌شود. متخلفین برای این جرم، با مجازات‌های سنگینی مواجه خواهند شد.

علت شدت محکومیت شرب خمر به منظور ارتکاب جرم در قانون ایران، مرتبط با دو عامل است: اولاً، شرب خمر به دلیل تأثیرات ضررآوری که بر فرد شرب کننده و اجتماع دارد، مورد تنقیص جدی قرار گرفته است. دوماً، شرع و قانون اسلامی که در ایران حکمفرمایی می‌کند، شرب خمر را نادیده گرفته و مستهلک نامیده است.

برای مقابله با این جنبه‌های منفی شرب خمر، قوانین سختگیرانه‌ای در قانون ایران تدوین شده است. براساس این قوانین، افرادی که به جرم شرب خمر متهم شده‌اند، می‌توانند با مجازات‌های زیر روبرو شوند:

مجازات توضیح
حبس فرد متخلف ممکن است به مدتی در زندان سپری کند
پرداخت جریمه فرد متخلف باید جریمه‌ای را بر اساس قیمت خمر مصرفی پرداخت کند

در نتیجه، شرب خمر به منظور ارتکاب جرم در قانون ایران مورد سنگین محکومیت قرار دارد و هرگونه تلاش برای ارتکاب جرم با استفاده از آن، با مجازاتی سنگین همراه خواهد بود.

شرب خمر جرم درجه چند است؟

همانطور که می دانید جرم شرب خمر شامل جرایم تعزیری و حدی می باشد در صورتی که جرم شرب خمر تعزیری باشند جزء درجه ۶ و ۷ و ۸ جرایم شرب خمر محسوب می‌شود .البته درجه قید شده باید از طرف قاضی دادگاه محرز شود. شرایط احراز مرتکب شرب خمر شامل پشیمانی می باشد که در این صورت قاضی دادگاه می تواند مرتکب را مشمول تخفیف مجازات نماید. در صورتی که مجرم عمل شرب خمر را تکرار کرده باشد. مشمول این معافیت نخواهد بود و نمی تواند از امتیاز آن استفاده کند.

اما اینکه امتیاز جرم درجه ۶ و ۷ و ۸ چیست؟ باید بگوییم در اینگونه جرایم مرتکب می تواند از امتیاز توبه جهت بخشش از طرف قاضی دادگاه اقدام کند. این توبه باید از طرف قاضی دادگاه قابل قبول باشد و از روی ندامت واقعی صورت بگیرد .در صورتی که در پشیمانی های تظاهری که برای رهایی و فرار از مجازات باشد قابل قبول نخواهد بود و مشمول مجازات جرایم شرب خمر خواهد شد.

نقش وکیل در دفاع از متهمان شرب خمر چیست ؟

وکیلان با توجه به نقش حقوقی‌شان در دفاع از متهمان شرب خمر، در پرونده‌های جنایی مربوط به سوء استفاده از الکل می‌توانند به عنوان یک مشاور قانونی و دفاعی برای متهمان شرب خمر عمل کنند.

نقش وکیل در دفاع از متهمان شرب خمر شامل موارد زیر می‌شود:
– راهنمایی در مورد حقوق و تکالیف متهم: وکیل با توجه به دانش خود از قوانین و مقررات مرتبط با سوء استفاده از الکل به متهمان نصیحت می‌کند و راهنمایی می‌دهد که چطور می‌توانند حقوق و تکالیف خود را در بهترین شکل دفاع کنند.

– دفاع در دادگاه: وکیل با مطالعه پرونده و تحلیل شواهد، هدف خود را از دفاع از متهمان شرب خمر در دادگاه مشخص کرده و با بهره‌گیری از تجربیات خود فرایند دفاع را پیگیری می‌کند.

– نقد و بررسی حکم دادگاه: وکیلان همچنین مسئول بررسی حکم دادگاه در صورت محکومیت متهمان شرب خمر هستند و می‌توانند با استفاده از مطالعه جزئیات حکم دادگاه، پرونده را به مراحل بعدی هدایت کنند.

– حضور در جلسات: وکیل با حضور در جلسات و مذاکرات مربوط به پرونده‌های مرتبط با سوء استفاده از الکل، می‌تواند بهترین نتیجه را برای موکل خود بدست آورد.

– مشارکت در تعیین میزان جریمه: در مواردی که متهمان شرب خمر محکوم به پرداخت جریمه هستند، وکیل می‌تواند در تعیین میزان جریمه و شرایط پرداخت آن مشارکت داشته باشد.

با توجه به اینکه سوء استفاده از الکل در بسیاری از جرایم جنایی شامل حوادث رانندگی و تجاوزات جنسی دخیل است، نقش وکیل در دفاع از متهمان شرب خمر بسیار حائز اهمیت استو بعضا بعنوان وکیل رابطه نامشروع نیز باید اقداماتی صورت بگیرد.. بنابراین، همیشه بهتر است که افرادی که به دلایلی مورد اتهام قرار گرفته‌اند، با وکیلان مجرب و ماهر در این حوزه همکاری کنند تا به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنند.

در دادگاه شرب خمر چه بگوییم ؟

در دادگاه شرب خمر، ابتدا باید به موکل خود توضیح داده شود که با توجه به قوانین و مقررات ایران، مصرف الکل در جای عمومی (به استثنای موارد خاص) ممنوع است و هرگونه تخطی از این قانون، مستلزم پاسخگویی و مجازات قانونی خواهد بود. در صورتی که موکل به رویه قانونی پایبند نشده باشد و اقدام به شرب خمر در جای عمومی کرده باشد، می‌توان با استفاده از اسناد و مدارک مورد نیاز، این موضوع را در دادگاه به عنوان یک اقدام تخلفی بررسی کرد.

در طول روند دادگاه، وکیل شرب خمر باید به موکل خود کمک کند تا در دفاع از خود موفق عمل کند. بهترین راه برای دفاع از خود در چنین مواردی، تلاش برای اثبات این موضوع است که مصرف الکل در جای عمومی از سوی شخص مذکور به صورت تصادفی رخ داده بوده است. در صورتی که قاضی موافق باشد، این فرد به جای مجازات قانونی، به خطاپوشی بخشیده می‌شود.

در صورتی که اجتناب از مجازات قانونی ممکن نباشد، وکیل شرب خمر باید موکل خود را بهترین راه حل‌های ممکن برای کاهش مجازات و یا اثبات محدودیت‌های جسمی یا ذهنی موکل در زمان شرب خمر، راهنمایی کند. همچنین، وکیل باید به موکل خود توضیح دهد که هرگونه اظهارات نادرست و یا اقدام به تقلب در این مورد، منجر به مجازات شدیدتر خواهد شد.

در نهایت، برای افزایش احتمال موفقیت در دادگاه، وکیل شرب خمر باید به صورت دقیق و کامل مستندات مورد نیاز را جمع‌آوری و در اختیار دادگاه قرار دهد تا اینکه هرگونه شبهه‌ای در مورد شرب خمر حین حضور در جای عمومی، برطرف گردد.

با توجه به موارد ذکر شده، وکیل شرب خمر باید به موکل خود توضیح دهد که بهترین راه برای دفاع در دادگاه، پیش‌بینی و احتمال تأثیرگذاری اقدامات وی در جلب توجه قاضی است. با این حال، باید توجه داشت که هرگونه تأثیرگذاری وی در جلب توجه قاضی، باید به صورت حقیقی و مستند باشد و از مصادیق تقلب و سوء استفاده از شبهات در دادگاه خودداری شود. به همین دلیل، وکیل شرب خمر باید با دقت و حساسیت لازم، رویه دفاعی خود را در دادگاه طراحی کرده و بر اساس قوانین و مقررات مربوطه عمل کند.

در کل، در دادگاه شرب خمر، وکیل باید به موکل خود توضیح دهد که در برابر قانون همه افراد برابر هستند و هرگونه تخطی از قوانین و مقررات، مستلزم پاسخگویی قانونی خواهد بود. بنابراین، بهترین راه برای موفقیت در دادگاه، رعایت قوانین و مقررات مربوطه و اثبات این موضوع است که شرب خمر به صورت تصادفی و ناقصانی رخ داده است و یا با استفاده از محدودیت‌های جسمی یا ذهنی، شخص مذکور قادر به کنترل شرب خمر در جای عمومی نبوده است.

روند رسیدگی به پرونده های شرب خمر

شرب خمر یکی از مسائل حقوقی و قانونی در جامعه است که نیازمند رسیدگی به پرونده‌های مختلف است. برای رسیدگی به این پرونده‌ها، قوانین و مقررات مختلفی توسط قضات و وکلای متخصص شرب خمر بررسی و اجرا می‌شود.

ماده ۲۹۳ قانون مجازات اسلامی (ق.م.ا)، شراب را جزء مواد مخدر محسوب می‌کند و استفاده یا قاچاق آن را با مجازات‌های دسته‌ای همراه می‌کند. به علاوه، ماده ۶ قانون مبارزه با مواد مخدر، تولید، فروش و صادرات انواع الکل و شربت‌های الکلی را ممنوع می‌داند.

برای رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با شرب خمر، ابتدا مرحله تحقیقات اولیه صورت می‌گیرد. در این مرحله، اطلاعات و شواهد لازم جمع‌آوری می‌شود تا به بررسی دقیق تر موضوع پرونده پرداخته شود. در این مرحله، وکیل متخصص شرب خمر به عنوان مشاور حقوقی متهم یا خواهان، می‌تواند نقش مهمی در بررسی و جمع‌آوری اطلاعات داشته باشد.

در مرحله بعدی، پس از جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز، مراجع قضایی و دادگاه‌ها به بررسی پرونده و صدور حکم نهایی می‌پردازند. در این مرحله، برترین وکیل تهران، که تخصص زیادی در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با شرب خمر دارد، می‌تواند به عنوان مشاور حقوقی متهم یا خواهان نقش اساسی داشته باشد.

در نهایت، پس از صدور حکم نهایی، مرحله اجرای حکم آغاز می‌شود. در این مرحله، وکیل متخصص شرب خمر به عنوان مشاور حقوقی و دفاع کننده متهم یا خواهان، می‌تواند نقش مهمی در تجدید نظر در حکم و حفاظت از حقوق موکل خود بازی کند.

در کل، رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با شرب خمر، فرآیند پیچیده ای است که نیازمند تخصص و تجربه وکلای متخصص شرب خمر است.

شرب خمر به دلیل دارا بودن الکل، می‌تواند باعث صدمه‌های جدی به سلامتی فرد شود. از جمله عوارض احتمالی شرب خمر می‌توان به آسیب به کبد، افزایش خطر ابتلا به سرطان، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی و مشکلات روانی اشاره کرد.

بنابراین، آگاهی عمومی از خطرات شرب خمر و افزایش توانمندی وکلا و دادگستری در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با شرب خمر، می‌تواند به حفاظت از سلامت جامعه و اعمال عدالت کمک کند.

مزایای کمک گرفتن از وکیل شرب خمر

با توجه به اینکه شرب خمر یکی از مسائل حقوقی و قانونی در جامعه است، تخصص وکلای متخصص شرب خمر برای رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با این موضوع بسیار حائز اهمیت است. در این راستا، کمک گرفتن از وکیل متخصص شرب خمر در پرونده‌های مرتبط با شرب خمر دارای مزایای زیر است:

۱. تجربه و تخصص: وکیل متخصص شرب خمر با توجه به تخصص و تجربه‌ای که در این حوزه دارد، می‌تواند به شما در رسیدگی به پرونده کمک کند و نظرات ماهرانه‌ای در این زمینه ارائه دهد.

۲. آشنایی با قوانین و مقررات: وکیل متخصص شرب خمر با آشنایی کامل با قوانین و مقررات مرتبط با این موضوع، می‌تواند به شما در فهمیدن و رعایت قوانین کمک کند و از دستورات صحیح در پرونده استفاده نماید.

۳. دفاع موثر: وکیل متخصص شرب خمر با تجربه و تخصصی که در این حوزه دارد، می‌تواند به شما در دفاع موثر از حقوق و منافع شما کمک کند و نقش مهمی در رسیدگی به پرونده بازی کند.

۴. کاهش ریسک: با توجه به تخصص وکیل متخصص شرب خمر، احتمال بروز خطا و اشتباه در پرونده کاهش یافته و از ریسک‌های مربوط به این موضوع جلوگیری خواهد شد.

در کل، نقش وکیل متخصص شرب خمر در پرونده‌های مرتبط با شرب خمر بسیار حائز اهمیت است و کمک گرفتن از این نوع وکیل‌ها می‌تواند برای شما مزایای بسیاری داشته باشد.

اما در صورتی که پرونده در دست وکیل نباشد و افراد بخواهند شخصا اقدام کنند، احتمال بروز خطا بسیار زیاد است. به عنوان مثال، قوانین و مقررات مرتبط با شرب خمر بسیار پیچیده هستند و اگر فردی که درگیر پرونده‌ای مرتبط با این موضوع است، به صورت شخصی سعی کند مسئله را حل کند، ممکن است با مشکلات جدی و تبعات ناخوشایندی مواجه شود.

با توجه به اینکه وکیل متخصص شرب خمر در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با شرب خمر نقش مهمی دارد، وجود این نوع وکیل‌ها در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با شرب خمر بسیار حائز اهمیت است. به صورت کلی، آمار و احصائیات نشان می‌دهد که استفاده از وکیل در پرونده‌های قضایی، به‌خصوص پرونده‌های مرتبط با موارد مشابه شرب خمر، تأثیر بسزایی در نتیجه پرونده دارد.

برای مثال، یک پژوهش نشان داد که در ۸۰۰۰ پرونده قضایی مرتبط با شرب خمر، استفاده از وکیل موجب کاهش میزان مجازات و ریسک زندان برای متهمان شد. همچنین، به دلیل تخصص و تجربه‌ای که وکیل متخصص شرب خمر در این زمینه دارد، این افراد می‌توانند به شما کمک کنند تا در پرونده خود به بهترین شکل ممکن دفاع کنید و از مجازات‌های سنگین جلوگیری کنید.

به علاوه، وجود یک وکیل متخصص شرب خمر در پرونده می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید به شکل صحیح‌تری با قوانین و مقررات مرتبط با شرب خمر آشنا شوید و نحوه رفتار در پرونده خود را به بهترین شکل ممکن درک کنید. همچنین، با وجود وکیل متخصص شرب خمر، می‌توانید به صورت صحیح‌تری با مسائل حقوقی مرتبط با شرب خمر آشنا شوید و به منظور حفاظت از منافع خود اقدام نمایید.

در کل، استفاده از خدمات وکیل متخصص شرب خمر در پرونده‌های مرتبط با این موضوع، دارای اهمیت بسیاری است و می‌تواند در کاهش ریسک‌های مرتبط با پرونده و ارائه دفاع موثر برای شما کمک کند. در نتیجه، در صورت بروز هرگونه مشکل حقوقی مرتبط با شرب خمر، توصیه می‌شود که با وکیل متخصص شرب خمر تماس بگیرید و به او اجازه دهید که به بهترین شکل ممکن در پرونده شما دفاع کند.

گرفتن مشروب توسط پلیس

گرفتن مشروب توسط پلیس امکان دارد از طریق مشکوک شدن پلیس و تفتیش و بازرسی افراد اتفاق بیفتد که البته بر اساس یک سری معیارهای قانونی اتفاق می‌افتد. اما برای اینکه بدانیم چگونه پلیس می‌تواند اقدام به دستگیری متهمین در خصوص تولید پخش ساخت حمل و نگهداری شرب خمر اقدام کند بهتر است تا نسبت به سامانه‌های اطلاعاتی مردمی بیشتر آشنا شوید.

برای اینکه بدانید در صورت مواجهه با رفتارهای پرخطر قاچاقچیان یا افرادی که مبادرت به ساخت و تولید مشروب نگهداری و حمل مشروبات و حتی شرب خم می‌کنند از چه طریقی می‌توانید اقدام کنید برای این منظور چندین راه جهت ارائه گزارش وجود دارد.

برای لو دادن ساقی مشروب می‌توانید از روش‌های زیر اقدام کنید؟

اولین راه که معمولاً به ذهن همه می‌رسد تماس با پلیس ۱۱۰ می‌باشد با پلیس تماس گرفته گزارش خود را ارائه می‌کنید مشخصات خود را می‌دهید و در کمال آرامش با پلیس همکاری خواهید کرد.

گرفتن مشروب توسط پلیس
 • یکی دیگر از راه‌های لو دادن ساقی مشروب از طریق شماره ۱۱۴١۴ می‌باشد.شما از طریق تماس با این شماره گزارشی مبنی بر مصرف مشروبات یا ساخت و تولید یا نگهداری فروش و حمل و نقل را ارائه می‌دهید .
 • گزارشات مردمی که از طریق خارج از کشور توسط پلیس می‌تواند مورد پیگیر قرار بگیرد از طریق سامانه تلفنی٠٠۴۶٧٧١١۴١۴٠٠ می‌باشد.
 • همچنین شهروندان می‌توانند برای گزارش‌های خود از طریق شماره تماس سازمانی ۱۱۲ اقدام کنند. شماره ۱۱۲ برای گزارش مصرف مشروبات الکلی در اماکن عمومی می‌باشد.
 • در نهایت با گزارشاتی که در خصوص ساخت و تولید یا مصرف مشروبات الکلی گزارش شده است؛ پلیس اقدامات لازم را در خصوص برخورد با این معضل اقدام می‌کند و متهمین به محض دستگیری به مراجع قانونی ارجاع داده خواهند شد تا نسبت به تخلفات صورت گرفته مجازات‌های مورد نظر تعیین شود.

در صورت تمرد از دستور پلیس در خصوص توقیف و گرفتن مشروبات توسط پلیس چه حکمی صادر می‌شود؟

ممکن است برای پلیس جرم شخص متهم محرز باشد و اقدام به دستگیری متهم می‌کند.اگر متهمین مبادرت به فرار و تمرد نسبت به دستور پلیس کنند؛ مشمول مجازات حبس خواهند شد و نسبت به سایر جرایم صورت گرفته مطابق به ماده ۷۰۲ قانون مجازات اسلامی و ماده ۲۶۵ قانون مجازات اسلامی برای مصرف مشروبات الکلی و برای تولید و ساخت مشروبات الکلی مجازات‌های جداگانه در نظر گرفته می‌شود .

در صورتی که تمردی صورت گرفته باشد جرم و مجازات تمرد به سایر مجازات‌ها اضافه خواهد شد.

مجازات حمل مشروبات الکلی در ماشین

در قانون حمل مشروبات الکلی در ماشین مانند نگهداری و حمل مواد مخدر مشمول جرم می باشد و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. مطابق ماده ۷۰۲ قانون مجازات اسلامی مجازات حمل مشروبات الکلی مانند: ساخت مشروبات الکلی خرید و فروش مشروبات الکلی در اختیار دیگران گذاشتن یا نگهداری مشروبات الکلی همگی مشمول مجازات حبس از شش ماه تا یک سال خواهد بود؛ به اضافه ۷۴ ضربه شلاق به اضافه پرداخت جزای نقدی حدود ۵ برابر ارزش عرفی کالا.
اگر میزان مشروبات الکلی در داخل خودرو بیشتر از ۲۰ لیتر باشد و مالک خودرو از آن مطلع باشد وسیله نقلیه توقیف و به نفع دولت ضبط می‌شود. اگر هم مالک اتومبیل از حمل مشروبات در وسیله نقلیه بی‌خبر باشد مجرم باید معادل قیمت وسیله نقلیه مجازات میشود.
اگر وسیله نقلیه مربوط به شخص دیگری باشد و مشروبات با ماشین او حمل و نقل شود وسیله نقلیه به شخص مالک مسترد خواهد شد. چرا که مصادره آن فاقد وجاهت قانونی است.

وکیل شرب خمر

32 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *